- Ar normalu, kad sulaukusi pasiūlymo tekėti miriau iš laimės, o artėjant vestuvėms vis dažniau imu dvejoti, ar čia tikrai tas žmogus ir ar tikrai su juo sieti gyvenimą? Kartais net ima noras pabėgti. Tačiau ryte vėl viskas atrodo gerai. Tikrai noriu tekėti.
Prieš tai, kai pasipiršo jūsų draugas, tikriausiai laukėte iš jo to žingsnio. Kol laukėte, buvote susikoncentravusi į tą laukimą. Tad, kai tai įvyko, pajutote stiprias teigiamas emocijas – sulaukėte to, apie ką taip ilgai svajojote. Tačiau kas po to? Visiškai normalu, kad artėjantis santuokos faktas gali kelti didesnį ar mažesnį nerimą, dvejones, abejones, klausimus. Juk tai svarbus žingsnis jūsų gyvenime. Prieš bet kokį reikšmingą apsisprendimą tokie jausmai kyla, tad nenuostabu, kad jie kyla ir dabar. Tiesa, panašu, kad sprendimo tuoktis, nors išoriškai jį esate priėmusi, viduje dar neturite. Kai priimsite šį sprendimą viduje – turėtumėte nurimti. Iš kitos pusės, nepraleiskite negirdom to, kas jums kelia nerimą, atsakingai įvertinkite, ar tai tikrai nėra svarbūs ir esminiai dalykai. Vienaip ar kitaip, tikrai nėra blogai, kad klausiate savęs, ar jūsų pasirinkimas teisingas. Kuo daugiau to savęs paklausite ir sau atsakysite, tuo tikresnė būsite dėl savo sprendimo.
- Miela apievestuves.lt šeimos psichologe, mes su būsimu vyru jau esame kartu daugiau nei dešimt metų. Vestuvės mums – kaip dviejų suaugusių žmonių sąjunga, kurią sudarysime bendru susitarimu, nebuvo jokių piršlybų (kurgi čia po dešimties metų tos piršlybos su žiedeliais). Man kartais apmaudu, kad taip viskas vyksta, norisi paskraidyti padebesiais gavus žiedelį, bet protu suvokiu, kad tai ir nebūtina, juk svarbiausia – žmogus. Giedre, sakykit, po ką reiškia tuoktis dešimties metų draugystės? Kada tinkamiausias metas tuoktis? Pavyzdžiui, vieni draugai po metų draugystės susituokė ir dabar gražiai gyvena. Mes gražiai gyvename dešimt metų ir tuoksimės tik dabar. Anksčiau santuokai nebuvo laiko, vis pagalvodavome, kad kada nors bus.
Panašu, kad esate kiek nusivylusi tuo, kaip vyks jūsų vestuvės. Tikriausiai visada turėjote susidariusį kažkokią viziją, kaip vedybos turėtų atrodyti, o dabar viskas vyksta kitaip. Jums norisi romantikos, tačiau jos iš sutuoktinio nesulaukiate. Jūs susitaikote, kad romantikai po tiek bendro gyvenimo metų lyg ir nėra vietos. Vis dėlto norėčiau atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad ir po dešimties bendro gyvenimo metų romantiniai išgyvenimai yra svarbūs porai, nes stiprina santykius ir gerina bendrą atmosferą. Tad, jei jūsų vyras nepadarė kažko romantiško, visada tai galite padaryti jūs. Sugalvokite ką nors mielo ir jaudinančio abiem, ir ne tik vestuvių proga.
Kada tinkamiausias laikas tuoktis?
Atsakydama į klausimą, kada geriausia porai tuoktis, galiu teigti, kad tikslaus laiko tikrai nėra. Tai yra labai individualu ir kiekvienu atveju skirtinga. Tačiau, be abejo, egzistuoja tam tikros tendencijos. Tarkime, ilgas gyvenimas kartu nesusituokus prieš santuoką – daugiau nei porą metų, tyrimų duomenimis, siejasi su didesne skyrybų tikimybe. Taip iš dalies būna dėl to, kad sutuoktiniai įpranta prie vienokio statuso, o jam pakitus iškyla nauji prisitaikymo prie kitokio statuso klausimai, kurių ilgai gyvenę kartu nesitiki, dėl to sunkiau adaptuojasi. Būna, kad vienas iš sutuoktinių pradeda tikėtis iš kito naujo vaidmens atlikimo, t. y. kitokio elgesio, naujų pareigų vykdymo ir t. t. Kitas to daryti nenori ir nesupranta, kodėl kas nors turi keistis. Tai tikrai nereiškia, kad jūsų šeimai tai gresia. Kaip sakiau, tai yra labai individualu. Vis tik labai svarbu, kad dar prieš vestuves atsakytumėte sau ir vienas kitam į klausimą, kurį uždavėte man – ką mums reiškia tuoktis po dešimties metų? Taip pat ir į kitus su tuo susijusius klausimus, pvz., ką tai turėtų keisti mūsų santykiuose? Kokia turėtų būti mūsų santuoka? Neabejoju, kad rasite pačius gražiausius būdus padaryti vienas kitą laimingą.